fbpx
info@soycan.com
+90 (216) 577 1 444

Zeynela Motor Vehicles, Yıldız Treyler’in 3 ülkede resmi distribütörü oldu

Soycan > Haberler > Soycan Şirketler Grubundan Haberler > Zeynela Motor Vehicles, Yıldız Treyler’in 3 ülkede resmi distribütörü oldu
Yayınlayan: adminsoycan
Kategori: Soycan Şirketler Grubundan Haberler
Zeynela Motor Vehicles, Yıldız Treyler’in 3 ülkede resmi distribütörü oldu

Avrupa taşımacılık ağında önemli bir transit noktası olan Belarus’ta kurulan ve 2020’de Ukrayna ve Türkiye şirketlerini de faaliyete geçiren Zeynela Motorlu Vehicles, sektörün önde gelen markalarını bünyesine katmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce Anadolu Isuzu ile önemli bir işbirliğine imza atarak Anadolu Isuzu marka otobüslerin Belarus ve Ukrayna distribütörü olan Zeynela, yeni işbirliği kapsamında Türkiye’nin ilk treyler firması olan ve her geçen gün pazar payıyla rekabet gücünü artıran Yıldız Treyler ile Belarus, Ukrayna ve Rusya pazarlarını kapsayan frigorifik araçları özelindeki distribütörlük anlaşmasını imzaladı.

1982 yılında Avrupa’dan aldığı teknoloji ile ilk frigorifik treylerini üreten ve o günden bu yana et, süt, dondurma, tavuk, balık gibi Türkiye’nin soğuk taşımasına yıllarca hizmet eden Türkiye’nin ilk treyler firması ile yaptığı bu distribütörlük anlaşması ile Zeynela, hem ürün gamını çeşitlendirdi hem de frigorifik araçlar aracılığıyla ilk defa Rusya pazarına gireceğini duyurdu. Türkiye’nin, alanında en büyük ticari araç markalarıyla da görüşerek ürün gamını genişletmek için çalışmalarını sürdüren Zeynela, 2022 yılının sonuna dek Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri pazarlarına açılmayı hedefliyor.

Yeni markalar yeni pazarları beraberinde getirecek

Zeynela’nın lojistik, ulaştırma, inşaat, tarım ve savunmasektörlerindegeniş bir kitlenin ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verebilecek bir konumda olduğunu belirten Soycan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Soycan, yeni distribütörlük çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi: “Zeynela Motorlu Vehicles olarak Belarus, Ukrayna ve Türkiye şirketlerimiz aracılığıyla dünya standartlarındaki kaliteli ve uzun ömürlü ticari araçları, satış sonrası hizmetler ile rekabetçi imkanlarla dünyaya açıyoruz. Mevcut markalarımız olan Koluman ve Anadolu Isuzu’ya ek olarak şimdi de 1975 yılında büyük bir cesaretle başladıkları imalata yıllardan bu yana devam eden ülkemizin ilk treyler firması Yıldız Treyler ile anlaştık. Yüksek dış dayanıklılığı ve yüksek ısı izolasyonu sağlayan poliüretan malzemesi sayesinde yaş sebze-meyve, süs bitkileri, dondurulmuş ürünler, medikal ürünler ve kimyasal maddeler gibi ısıya hassasiyeti olan yüklerin güvenli bir şekilde taşınmasında kullanılan soğuk zincir lojistiğinin asli ürünü frigorifik araçlar ile Yıldız Treyler kalitesini Belarus, Ukrayna ve Rusya pazarlarına taşıyacağız. Zeynela olarak yeni iş birliklerimiz 2022 yılında da devam edecek ve ülkemizin alanındaki ilk ve en büyük ticari araç firmaları ile görüşlerimiz tüm hızıyla sürüyor. Halihazırda faaliyet gösterdiğimiz Ukrayna ve Belarus pazarlarının yanı sıra yeni markalarımızla birlikte 2022 yılında Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri pazarına da açılacağız.

Yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini ve Belarus’taki bankalarla yaptıkları anlaşmalarla “Zeynela Finans Programı”nı hayata geçirdiklerini söyleyen Soycan, “Bu program kapsamında semi-treyler filosunu genişletmek ya da yenilemek isteyen firmalar, minimum satın alma sınırlaması olmaksızın programa başvurabilecek. Firmalar Zeynela Finans Programı ile, özel danışmanlık ve kişiye/kuruma uygun leasing ve finansman koşullarından faydalanırken, esnek ödeme seçenekleriyle işlerini geliştirebilme imkânı bulacak. Program vasıtası ile kısa vadede satışlarımızı yüzde 50 oranında artırmayı hedefleyiyoruz. Uzun vadede ise Avrupa taşımacılık ağında önemli transit noktalarındaki pazar hakimiyetimizi ve müşteri memnuniyetini artırmak planlarımız arasında.” dedi.

“Ukrayna’da 20’den fazla şehirde bayi yapılanmamızı tamamlamayı hedefliyoruz”

Distribütörlük anlaşmalarındaki kriterleri satış, servis, yedek parça faaliyetlerine uygun lokasyon ve tesis, bölgedeki saygınlık, finansal yeterlilik, satış hedefi, organizasyon yapısı olarak sıralayan Soycan, büyüme hedefi doğrultusunda atılacak adımları da şöyle detaylandırdı: “Ekonomi Bakanlığımız Eximbank üzerinden Türk ihracatçılarına önemli destekler veriyor. Bünyelerindeki uluslararası sigorta ürünü ve Eximbank’ın sağladığı desteklerle bölgeye yaptığımız ihracatı bu kapsamda yüzde 100 büyütmeyi hedefliyoruz. Belarus’taki satış faaliyetlerimiz direkt olarak Zeynela’nın lokal ekipleri tarafından gerçekleştiriliyor. Ukrayna’da bayilikler kanalıyla satış, servis ve yedek parça operasyonu yürütülüyor. Bu kapsamda 2022 yılında Ukrayna’da 20’den fazla şehirde bayi yapılanmamızı tamamlamayı hedefliyoruz.

Dünya standartlarında bir yazılım çalışması sürüyor

Yüzde 100 Türk sermayesiyle kurulan ve bağımsız yapısını koruyan bir şirket olduklarını vurgulayan Soycan, “Otomotivdeki potansiyel müşterilerimiz, aynı zamanda lojistik şirketimizin de müşterileri olduğu için bu bağlamda bir kazan-kazan fırsatı doğmuş oluyor. Yeni anlaşmalarımız ile insan kaynağı anlamında da yüzde 100’ün üzerinde artış hedefliyoruz. Ayrıca böylesine önemli iş birlikleri teknolojik yatırımları da beraberinde getirecek. Bu anlamda dünya standartlarında bir yazılımı hayata geçirerek satış, servis, tedarik zincirini hazırlığı içinde olduğumuz yazılımımız ile entegre etmeyi planlıyoruz. Zeynela olarak doğru ürünü doğru pazara sunmayı, lokal ekiplerle multi-dil ve multi-kültürle hareket etmeyi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

other languages Other Languages