fbpx
info@soycan.com
+90 (216) 577 1 444

Yılmaz Soycan Hakkında

Soycan > Yılmaz Soycan Hakkında

Yılmaz Soycan Hakkında

Temelleri 1950’li yıllara dayanan Soycan Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Soycan lise öğrenimini Ahmet Şimşek Koleji’nde, üniversite öğrenimini ise Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı.

Soycan Ailesi’nin 3. kuşağı olarak iş hayatına, Bolu’da otomotiv yedek parça sattıkları aile dükkanında adım atan Yılmaz Soycan 20’li yaşlarının başında, çok ortaklı aile şirketi Çağ Uluslararası Nakliyat’ın tüm hisselerini devralarak şirketin tek hissedarı ve Yönetim Kurulu Başkanı haline geldi. Tek şirketle yola çıkan Yılmaz Soycan, Soycan Şirketler Grubu’nu; Anadolu’nun sermaye kültürünü koruyan “Doğu’dan alıp Batı’ya sunma” ticari yaklaşımıyla, 6 ülkede 13 şirketle kıtalararası faaliyet gösteren, yerel ve uluslararası şirketlerle uzun süreli aktif ticaret yapan stratejik bir partner konumuna taşıdı.

Yılmaz Soycan

Vizyoner ve girişimci iş insanı kimliğinin yanı sıra, iş dünyasında ticari diplomasi ilişkilerinin yürütülmesinde de aktif görevler alan Yılmaz Soycan; 2015-2017 yılları arasında DEİK Türkiye-Romanya İş Konseyi Başkan Yardımcılığı, 2017-2019 yılları arasında DEİK Türkiye-Belarus İş Konseyi Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. 2020 yılında DEİK Türkiye-Belarus İş Konseyi Başkanlığı görevine seçilen Yılmaz Soycan halihazırda bu görevini başarıyla yürütmekte ve iki ülkenin ekonomik kalkınmasına destek olacak yatırım projelerinin hayata geçirilmesine katkıda bulunmaktadır.

İş hayatında uzun dönemli stratejilere inanan Yılmaz Soycan’ın önümüzdeki 20 yıllık hedeflerinin başında, ticari diploması alanındaki profesyonel faaliyetlerini ileriye taşımak ve Soycan Şirketler Grubu’nu 50 ülkede lokal ofisleriyle faaliyet gösteren, çalıştığı tüm sektörlerde farklı kültürlerle iş yapabilme kabiliyetine sahip bir holding seviyesine yükseltmek yer alıyor.

other languages Other Languages