fbpx
info@soycan.com
+90 (216) 577 1 444

Yılmaz Soycan’dan lojistik öğrencilerine kariyer tavsiyeleri

Soycan > Haberler > Soycan Şirketler Grubundan Haberler > Yılmaz Soycan’dan lojistik öğrencilerine kariyer tavsiyeleri
Yayınlayan: adminsoycan
Kategori: Soycan Şirketler Grubundan Haberler
Yılmaz Soycan’dan lojistik öğrencilerine kariyer tavsiyeleri

Soycan Şirketler Grubu ve CAG Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Soycan, İstanbul Üniversitesi Lojistik Kulübü’nün düzenlediği I-Lab etkinliğinde öğrencilerle buluştu.

Lojistik, otomotiv ve uluslararası ticaret alanlarında 7 ülkede 14 şirketiyle faaliyet gösteren Soycan Şirketler Grubu’nun ve grup iştiraki CAG Logistics’in Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Soycan, İstanbul Üniversitesi Lojistik Kulübü tarafından düzenlenen I-Lab etkinliğine konuk oldu. Sektörün önde gelen isimlerinin konuk edilerek sektöre dair önemli konuların ele alındığı I-Lab etkinliğinde öğrencilerle bir araya gelen Soycan, sektördeki tecrübelerini ve kariyer tavsiyelerini öğrencilerle paylaştı.

Misyon önemli bir yol gösterici

Sektördeki fırsatlar, pandeminin sektöre etkileri ve gelecek beklentileri hakkındaki görüşlerini paylaşan Soycan, “İş hayatının olmazsa olması çok çalışmak. Bunun yanı sıra vizyon ve misyon da başarının en önemli anahtarlarından. Misyon, kariyer hayatında gideceğiniz yolu belirleyecek önemli bir yol göstericiniz olacak. Misyonunuzla sadece kendi hayatınızı değil, bir sektörün ve ülkenin kaderini değiştirebilirsiniz. Bu değişim için bir an önce harekete geçmelisiniz. Birçok iş insanı her yıl milyonlarca dolar kazanmasına rağmen durmadan çalışmaya devam ediyor. Bu çalışma azminin altında misyonlarının yani amaçlarının yattığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Aynı motivasyonla ben de ülkem ve siz değerli gençlerimiz için durmaksızın çalışmaya, üretmeye devam ediyorum. Geleceğin liderleri olacak siz gençler de şimdiden ülkemiz ve sektörümüz için kendinize hayatınızın amacı olacak bir misyon edinmeli ve bu misyon doğrultusunda çalışmaya başlamalısınız.”

Kurum kültürümüzde “eşitlik” var

Soycan Şirketler Grubu ve CAG Logistics olarak kurum kültüründe, yönetim anlayışında ve vizyonunda eşitlik ilkesini benimsediklerini; ırk, renk, cinsiyet, yaş, din, cinsel kimlik veya herhangi bir faktör temelinde her türlü ayrımcılığa karşı olduklarını belirten Soycan, Z kuşağına inandığını, grup şirketlerinde Z ve Y kuşağının ağırlıklı çalıştığını ifade etti. Soycan, Z kuşağı sayesinde şirketlerin her zamankinden daha genç ve dinamik bir yapıya kavuştuğunu belirtti. Soycan, ayrıca sektörün maskülen olarak görülmesine, kadınlara önyargılı davranılmasına karşılık tüm sektörün bu algıyı ve engelleri yıkmak için birlikte mücadele etmesi ve kadınların sektörde daha fazla yer edinmesi gerektiğini vurguladı. CAG Logistics çalışanlarının yüzde 50’sinden fazlasını kadınların oluşturduğunu ve genel müdürleriyle birlikte şirketin üst ve orta kademelerinde çalışan kadın oranının da yüzde 50’nin üzerinde olduğu bilgisini paylaşan Soycan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kadınların iş hayatında ve toplumda temsilinin güçlendirilmesi için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu doğrultuda da kısa süre önce BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni (WEPs) imzaladık. Lojistik, zorlayıcı bir sektör fakat dikkat, takip ve detay becerileri sayesinde kadınlar bu sektörde rahatça çalışabiliyor. Şirketimizdeki kadın çalışma arkadaşlarımızın varlığı bizlere güç veriyor.”

 

other languages Other Languages