fbpx
info@soycan.com
+90 (216) 577 1 444

CAG Logistics’ten Bir “İlk” Daha

Soycan > Haberler > Soycan Şirketler Grubundan Haberler > CAG Logistics’ten Bir “İlk” Daha
Yayınlayan: adminsoycan
Kategori: Soycan Şirketler Grubundan Haberler
CAG Logistics'ten Bir İlk Daha

CAG Logistics’ten Bir “İlk” Daha

Lojistik ve taşımacılık sektöründe her zaman ilklere imza atan CAG Logistics tarafından bir “ilk” daha Türkiye ekonomisine kazandırıldı. Bosna-Hersek’ten Türkiye’ye ilk kez düzenli tren taşımacılığı ve lojistik operasyonuna başlayan CAG Logistics, ülkemize ekonomik değerler katmaya devam ediyor.

Yeni taşımacılık faaliyeti çerçevesinde iki ülke arasında her hafta düzenli olarak sıvı yağ ve un taşınıyor. Karayoluna alternatif çok daha ekonomik ve rekabetçi olarak ön plana çıkan taşıma operasyonunda, ilk 3 ay içerisinde aylık ortalama 2000 ton taşıma hacmine ulaşıldı. Kısa sürede yüksek hacme ulaşan sevkiyatların her geçen yıl artarak büyütülmesi ve bir lojistik koridoru haline getirilmesi hedefleniyor. 2017’de yıllık hacmin 80 bin tona ulaşacağı tahmin ediliyor.

İthalatçılardan Yoğun Talep

Yeni kurulan hattın büyük bir açığı doldurduğunu belirten Türk ithalatçılardan sıvı yağ ve un taşınması konusunda yoğun talep geliyor. Özellikle İstanbul, Bursa ve Bandırma bölgesine düzenli sevkiyatlar yapılıyor. Bosna-Hersek ile Türkiye arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması’yla taşımacılık faaliyetlerinde gözle görülür artış yaşanıyor.

CAG Logistics Yeni Rotalar İçin Çalışmalarını Hızlandırıyor

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Romanya-Türkiye İş Konseyi Başkan Yardımcılığı ve Lojistik İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi olan Yılmaz Soycan, yeni açılan hatla ilgili olarak; “CAG Logistics olarak ülke ekonomisi ve sektörün büyümesi için üzerimize düşen görevi yerine getirmenin ve yine bir ilke imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde bu ve benzeri çalışmaları artırarak yeni lojistik ve taşımacılık rotaları oluşturmayı hedefliyoruz. CAG Logistics sektörüne ve ülkesine değer katan bir marka olmayı sürdürecek.” dedi.

other languages Other Languages